Poznańskie TOP 6: co warto zobaczyć w stolicy Wielkopolski?

Jest najważniejszym miastem, jakim może nas oczarować Wielkopolska, a wycieczki po jego terenie będą wspaniałą przygodą dla każdego miłośnika historii i sztuki. Poznań to wyjątkowy ośrodek miejski, na terenie którego każdy z nas znajdzie dla siebie moc atrakcji. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas zwiedzania tego miasta?

TOP 6: Malta
Kto chce aktywnie spędzić wolny czas w Poznaniu, ten znajdzie dla siebie wiele atrakcji nad wodami Jeziora Maltańskiego. Termy Maltańskie, trasa dla narciarzy oraz kolejka zwana Maltanką – oto wybrane atrakcje, z jakimi można się tu spotkać. Malta jest też znana jako miejsce idealne dla amatorów sportów wodnych oraz dla tych, którzy stawiają na imprezy teatralne.

TOP 5: Rogalowe Muzeum Poznania
Rogale, wypiekane na świętego Marcina, stały się jednym z symboli Poznania. Ten przysmak można kupić w wielu cukierniach na terenie miasta, doczekał się on również własnego święta oraz muzeum. Rogalowe Muzeum Poznania to jedna z ważniejszych atrakcji w tym mieście, które z pewnością warto poświęcić swój czas.

TOP 4: Stary Rynek
Wizyta na poznańskim Rynku to obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki po tym mieście. Ten reprezentacyjny plac miejski został wytyczony w połowie XIII wieku i do dziś jest sercem miasta. Otoczony pięknymi kamienicami, jest tętniącym życiem miejscem, które przyciąga gości z odległych zakątków Polski.

TOP 3: Ratusz
Główną ozdobą poznańskiego Rynku jest ratusz – piękna budowla, która urzeka swą renesansową formą i reprezentacyjną elewacją. Turyści chętnie zaglądają tu w południe, gdy z wieży ratuszowej wygrywany jest hejnał oraz gdy pokazują się na niej słynne koziołki.

TOP 2: Zamek Królewski
Zamek Królewski, którego wieża jest jednym z najlepszych punktów widokowych w Poznaniu, jest cenną pamiątką z czasów średniowiecza. Choć zamek został poważnie zniszczony w czasie wojen, a jego odbudowa trwała wiele lat, jego sylwetka skutecznie przyciąga uwagę turystów. Czekają tu na nich nie tylko piękne widoki, ale i ciekawe zbiory Muzeum Sztuk Użytkowych, które obecnie ma tu swą siedzibę.

TOP 1: Ostrów Tumski
To miejsce wyjątkowe, bez odwiedzenia którego zwiedzanie Poznania nie może się obejść. Na Ostrowie Tumskim czekają najstarsze zabytki miasta oraz takie atrakcje, jak rezerwat archeologiczny, pozwalający zdobyć wiele cennych wiadomości na temat najstarszych losów Poznania. Najważniejszym obiektem pozostaje tu bazylika archikatedralna świętych Apostołów Piotra i Pawła, znana jako miejsce pochówku pierwszych Piastów.

Poznań to piękne miasto, na terenie którego nudzić się nie można. Historyczne wycieczki po jego terenie to wspaniała przygoda, kuszą też miejsca przeznaczone do wypoczynku i rekreacji. Dzięki temu Poznań dla każdego z nas może się stać atrakcyjnym celem wycieczki, a czasu spędzonego na jego terenie nikt nie będzie żałować.