Czy tradycja wysyłania kart świątecznych przemija bezpowrotnie?

XXI wieku jest czasem powszechnej cyfryzacji. Coraz większa liczba osób przenosi własne zakupy, załatwienie spraw urzędowych a nawet prace do internetu. W ciągu całego roku jest jeden wyjątkowo magiczny czas – Święta Bożego Narodzenia. To właśnie wtedy jesteśmy dla siebie najbardziej życzliwi, składamy życzenia i kontaktujemy się z całą rodziną. Czy tradycyjne karty świąteczne to już tradycja? Czy wciąż wysyłamy papierowe życzenia naszym bliskim? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

Piękny zwyczaj wciąż trwa

Pomimo tego, że wiele osób wysyła swojej rodzinie czy znajomym życzenia za pośrednictwem wiadomości tekstowej czy komunikatorów, tradycja wysyłania bogato zdobionych, papierowych kart świątecznych wciąż trwa. Co ważne, różnorodne możliwości druku i spersonalizowania kart świątecznych pozwalają na stworzenie wyjątkowo unikatowych życzeń świątecznych. Zdjęcie własnych dekoracji świątecznych, dziecka w Mikołajowej czapce czy własnoręcznie upieczonego piernikowego domku, sprawi ogromną radość obdarowanym tak wyjątkowo unikatowymi świątecznymi życzeniami. Na stronie http://kseroa0.pl/ możemy stworzyć swoje własne, uniakatowe karty świąteczne.

Korzyści składnia życzeń świątecznych w formie tradycyjnych kart.

Życzenia świąteczne w wiadomości tekstowej, mediach społecznościowych czy komunikatorze jednego z najpopularniejszych serwisów, zalewają nas lawinowo. Nie wiele wysiłku trzeba, by przykleić tekst życzeń i stworzyć dopisek „życzą…”. Piękna karta świąteczna, którą wyślemy, będzie wyjątkowo atrakcyjną formą składania życzeń. Z powodzeniem będzie można ustawić ją na kominku, szafce czy przy choince. Co więcej, karta świąteczna jest bardzo elegancką formą. Jeśli chcemy złożyć życzenia świąteczne wysoce postawionym osobom, lekarzom, prawnikom, szefowi czy osobie, której jesteśmy za coś wdzięczni, karta świąteczna będzie strzałem w dziesiątkę. Wysoce mało eleganckim jest wysłanie takim osobom życzeń w wiadomości tekstowej.

Unikatowa jakość i design

O ile w dawnych czasach każda karta świąteczna była podobna do siebie i nie reprezentowała sobą wyjątkowego designu, o tyle w dzisiejszych czasach karty świąteczne są symbolem jakości i oryginalności. Na rynku dostępna jest szalenie szeroka paleta różnorodnych kart do składania życzeń z okazji świąt Bożego Narodzenia. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i upodobań użytkownika. Jedni z nas preferują karty świąteczne minimalistyczne, ze skromnym napisem i mała ilością zdobień. Inni wybiorą karty mieniące się złotem, z okazałymi elementami dekoracyjnymi, pięknymi choinkami czy bombkami.

Mały gest o dużym znaczeniu

W dzisiejszych zabieganym świecie, gdzie każdy ma na głowie ogromną ilość obowiązków i pracę, powrót do starodawnych tradycji jest wysoce cenionym gestem. Wysłanie karty świątecznej dla naszej rodziny, przyjaciół czy znajomych mieszkających w sporej odległości, będzie prawdopodobnie jednym z najmilszych świątecznych gestów. W magicznym grudniowym okresie świąt nie chodzi o zasobność i wystawność, a o pamięć i życzliwość. Tak prosty i mały gest, jakim jest wysłanie tradycyjnej karty świątecznej z życzeniami płynącymi prosto z serca, będzie dla wielu osób cenniejsze, niż niejeden pokaźny prezent odnaleziony pod choinką.

Pomimo tego, że coraz większa liczba osób decyduje się na wysłanie życzeń świątecznych drogą elektroniczną, piękna tradycja wysyłania papierowych kart świątecznych wciąż trwa, i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miała się zakończyć. Dbajmy o urok świąt Bożego Narodzenia!.