Spacerkiem przez Poznań: co warto zobaczyć?

Poznań to nie tylko stolica Wielkopolski, ale i jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych w naszym kraju. Piękne zabytki, ciekawa historia oraz położenie na słynnym Szlaku Piastowskim – oto czynniki, dzięki którym wycieczki po Poznaniu od lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Co warto zobaczyć w tym mieście?

Zwiedzanie Poznania warto zacząć od wizyty na terenie jego najstarszej części. Jest nią Ostrów Tumski, znany z ciekawych wystaw archeologicznych oraz potężnej katedry, w której wnętrzu kryje się wiele cennych zabytków sztuki sakralnej. Poznań to również wspaniała starówka, której sercem jest tętniący życiem rynek. Otoczony pięknymi kamienicami, wciąż wzbudza zachwyt. Jego najcenniejszą ozdoba pozostaje renesansowy ratusz, znany z pięknej elewacji oraz Koziołków, które o godzinie 12:00 dają dla turystów ciekawy pokaz. W murach ratusza czeka też nie lada gratka dla tych osób, które chcą lepiej poznać Poznań i jego dzieje. Dzięki muzealnym zbiorom, każdy turysta ma taką możliwość. Stolica Wielkopolski może się też pochwalić ciekawą farą. To pojezuicki kościół, który uznawany jest za jeden z najciekawszych i najcenniejszych zarazem przykładów sztuki barokowej w całym kraju. W jego wnętrzu nie brak wspaniałych rzeźb oraz obrazów, choć większość zwiedzających tę świątynię osób koncentruje się na potężnych organach. Dawne Kolegium Jezuickie, służące obecnie jako Urząd Miasta, Plac Wolności z gmachem biblioteki, wzniesionej z woli hrabiego Edwarda Raczyńskiego – oto kolejne atrakcje, z których Poznań może być dumny.

Jak zaplanować dłuższe wycieczki po Poznaniu? To proste! Coraz lepiej rozwinięta baza noclegowa sprawia, że znalezienie dla siebie miejsca w pobliżu centrum przestaje być problemem. Liczne publikacje, przewodniki oraz turystyczne aplikacje to kolejne ułatwienia, dzięki którym zwiedzanie Poznania staje się prostym i przyjemnym zadaniem dla każdego z nas.

One thought on “Spacerkiem przez Poznań: co warto zobaczyć?


Dodaj komentarz